Росія залякує інші країни — у Зеленського розповіли про Кримський саміт

Таміла Ташева розповіла, як Росія реагує на проведення саміту в рамках Кримської платформи

Росія залякує інші країни — у Зеленського розповіли про Кримський саміт

У США заявили, що країна буде представлена ​​на високому рівні на саміті "Кримської платформи". Заступниця постійного представника президента України Володимира Зеленського в АР Крим Таміла Ташева розповіла в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24", хто з країн підтримує "Кримську платформу".

"Наскільки мені відомо, свою підтримку ідеї створення Кримської платформи та проведення саміту висловило досить багато країн. У першу чергу наші системні партнери - це і США, і Канада, і країни ЄС. Щодо того, хто точно буде на саміті, ми поки не знаємо, це питання радше до МЗС", — сказала вона.

Читайте також: Є багато варіантів тиску на Росію — політологиня назвала способи

Ташева відповіла, чи братиме участь у саміті Росія.

"Росію, наскільки мені відомо, запрошували, але про це був коментар МЗС кілька місяців тому. Питання в тому, що РФ не планує, звичайно, приєднуватися до Кримської платформі. Більш того, своїми гібридними методами вона намагається залякати інші країни й відрадити від участі. Нещодавно, в суботу, президент зустрічався з главою Турецької Республіки, і були коментарі вищих чиновників російської влади та окупаційних органів, що Туреччина робить велику помилку, підтримуючи Кримську платформу. Туреччина підтвердила свою участь у саміті на найвищому рівні.

Ми розуміємо, що Росія каже, що питання Криму для неї закрите. Але це не означає, що ми не повинні користуватися таким інструментом, як Кримська платформа, для нас це питання не закрите", — сказала вона.

Читайте також: "Обійдеться Росії дорожче": Кулеба пояснив мету створення Кримської платформи

Нагадаємо, Кримський саміт планується провести 23 серпня, за день до Дня Незалежності України. До нього готується документ під назвою Кримська хартія, який міститиме основні позиції України щодо Криму.

Джерело Україна 24 Теги