Арахамія пояснив, коли вакцини від коронавірусу з'являться у вільному продажу

Всі найбільші виробники вакцин поки виконують тільки державні замовлення

Арахамія пояснив, коли вакцини від коронавірусу з'являться у вільному продажу

Вакцина від коронавірусу в найближчій перспективі не з'явиться в Україні у вільному продажу, такі поставки можливі не раніше листопада.

Про це заявив в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія.

"Будь-яка комерційна компанія, яка знайшла, де за комерційною ціною закупити вакцину, за 48 годин отримає всі документи від МОЗ для того, щоб почати продавати у вільному продажу, в своїх клініках, це я говорю з екрану телевізора. Проблема в іншому, що бігає купа всіляких аферистів і шахраїв, які розповідають, що "через тиждень постачання, за 30 євро, купуйте вакцину". А далі виявляється, що вони просять передоплату і зникають", - розповів "слуга народу".

Читайте також: Руйнують віру у вакцинацію: ексміністерка розкритикувала МОЗ

Як пояснив Арахамія, всі найбільші виробники вакцин завантажені на рік вперед.

"Pfizer офіційно заявив: якщо ви почуєте про будь-яке комерційне постачання до листопада цього року, то це фейк. Всі замовлення до листопада - державні замовлення", - заявив він.

Нардеп також розповів, що ситуацією намагаються скористатися шахраї:

"Це багато в чому надута схема. Зовсім нещодавно приїжджали бізнесмени, просили: дайте нам дозвіл на британську AstraZeneca, яку ми завеземо і будемо продавати людям, які готові заплатити. Будь ласка, привозьте, за 48 годин отримаєте документи. Вони кажуть "дякую", їдуть, повертаються за тиждень, кажуть, що це була афера, немає ніякої AstraZeneca".

Читайте також: Лікарка назвала важливу умову для успішної вакцинації від коронавірусу

Арахамія додав, що багато бізнесменів "бігають по всьому світу" і шукають вакцини:

"Умовно, якщо вакцина для закупівлі держави коштує 4-5 євро, то вони готові купувати за 20-30, щоб сюди її привезти і пропонувати з націнкою. Але їм ніхто не продає, держави самі потребують цих вакцин".

Раніше лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська в ефірі телеканалу "Україна 24" порівняла вакцини від коронавірусу CoronaVac і Pfizer, про постачання яких домовилася Україна.

Джерело Україна 24 Теги