Кравчук пояснив, навіщо глава Держдепу США приїхав до України

Ентоні Блінкен показав, що Україна посідає важливе місце в демократичному світі, зазначив перший президент

Кравчук пояснив, навіщо глава Держдепу США приїхав до України

Візит до України держсекретаря США Ентоні Блінкена став сигналом для Росії, що вона не може безкарно здійснювати агресію проти України.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" перший президент України Леонід Кравчук.

"Я свого часу багато робив візитів, і коли готується такий візит, то приїжджає передова група готувати візит. Не може бути в передовій групі друга, по суті, особа держави, держсекретар США. Це не є головним завданням візиту Блінкена до України. Головне завдання - продемонструвати, що Росія не може безкарно здійснювати агресію проти України, і не тільки проти неї, а бути загрозою для всього європейського демократичного і цивілізованого світу, породжувати війни", - зазначив він.

Читайте також: Байдена запросили в Україну: Зеленський і Блінкен відповіли на запитання "Україна 24"

Кравчук підкреслив, що "Блінкен здійснив такий повномасштабний візит вперше за свою каденцію, і зробив його в Україну, тим самим підкресливши, що Україна посідає важливе місце в демократичному світі".

"До цього були різні зустрічі, на рівні міністрів закордонних справ "Сімки", НАТО, з міністром оборони США. Всі вони продемонстрували єдину позицію, а саме - українські суверенітет і незалежність будуть підтримуватися і захищатися. І це сигнал для Росії, це головне" , - сказав перший президент.

За його словами, Європа і США "не можуть просто так легко дозволити Росії розправлятися з Україною", оскільки для них захист України - "принципове питання, це захист цивілізованого світу".

"Візит - серйозний сигнал для Росії для здійснення такої зовнішньої політики, яка б не викликала агресії, не була б активними військовими діями проти України й не тільки. Тому що буде покарання дуже серйозне, вона відчує це обов'язково, і необов'язково за допомогою військ, а є інші шляхи та способи змусити Росію діяти відповідно до норм міжнародного права", - додав Кравчук.

Читайте також: Ексміністр про візит держсекретаря США: Нас почули через 12 років

Раніше народний депутат з фракції "Голос" Андрій Осадчук розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" подробиці зустрічі глав парламентських фракцій з делегацією зі США.

Джерело Україна 24 Теги