Україна та ОРДЛО зробили крок до обміну полоненими: подробиці з ТКГ

Сторони вивчають списки на обмін

Україна та ОРДЛО зробили крок до обміну полоненими: подробиці з ТКГ

Україна та ОРДЛО працюють над списками для обміну полоненими, кількість людей, які можуть повернутися додому, поки уточнюється. Обмін списками став "маленьким, але суттєвим кроком", який дає надію на звільнення людей з полону.

Про це заявила в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" членкиня української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу, учасниця гуманітарної підгрупи Тетяна Іванова.

"Українська сторона передала списки на обмін полоненими ще пів року тому, а то й більше. Весь цей час Україна наполягала на тому, щоб нам так само дзеркально були надані списки з боку ОРДЛО. Дуже довго ці списки не передавались, і у квітні цього року ми все-таки ці списки отримали. Зараз йде робота з цими списками, вони уточнюються, з ними працюють", - повідомила Іванова.

Читайте також: ОРДЛО блокують переговори щодо Донбасу — член ТКГ розповів деталі

Популярні відео

За її словами, це "маленький, але суттєвий крок, який дає надію, що все-таки ми дійдемо до того, що обмін відбудеться".

"Складно говорити про кількість людей, які повернуться, тому що інформація з того боку не відповідає дійсності. На минулому засіданні ТКГ було запропоновано, щоб Україна прийняла 4 особи. Це не в рамках обміну, це ніби їхня добра воля. І глава української делегації сказав, що ми готові прийняти їх та інших, кого б нам не передали. На жаль, це трактується по-іншому. Ще рано говорити, скільки осіб ми передамо і скільки отримаємо, тому що тільки почалася робота з цими списками", - зазначила членкиня гуманітарної підгрупи в ТКГ.

Читайте також: Росія сама визнала участь у війні — політик про Мінські домовленості

Раніше член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що в переговорах щодо Донбасу є передумови для обміну полоненими.

Джерело Україна 24 Теги