У Росії є дві умови: експерт про обмін полоненими між Україною та ОРДЛО

Виправити ситуацію може тільки зовнішній тиск на Путіна, вважає Олег Котенко

У Росії є дві умови: експерт про обмін полоненими між Україною та ОРДЛО

Обмін полоненими між Україною та ОРДЛО заморожений через додаткові умови, які висуває Росія. Йдеться про вибори на окупованих територіях і постачання води до Криму.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" координатор групи зі звільнення військовополонених "Патріот" Олег Котенко, коментуючи інформацію про те, що Україна та ОРДЛО обмінялися списками полонених.

"Україна передала ще торік у червні всі ці списки. Вони передавалися через Тоні Фріша (координатор ОБСЄ в гуманітарній підгрупі ТКГ - ред.), він є посередником при передачі списків, і терористи теж повинні були передати ці списки безпосередньо Тоні Фрішу. Взимку ми просто дублювали ті самі списки. Йдеться про те, що на ці списки ніхто ніколи не реагував - ані рік тому, ані взимку, ані тепер ніхто на них не реагує", - зазначив Котенко.

Читайте також: ОРДЛО блокують переговори щодо Донбасу — член ТКГ розповів деталі

Популярні відео

За його словами, окупаційна влада не бажає проводити цей обмін і постійно придумує відмовки - "про якесь юридичне очищення, якісь вибори, що не відбулися, на окупованій території або COVID-19".

Експерт вважає, що єдиний дієвий важіль у даній ситуації - це зовнішній тиск на президента Росії Володимира Путіна.

"Йде політичний шантаж. Чому я людей на окупованій території називаю терористами? Тому що вони зараз це використовують як шантаж. Це звичайне пограбування банку, коли утримуються заручники, і потім якісь вимоги виставляють", - підкреслив він.

На запитання, які вимоги висуває Росія для звільнення українців, Котенко відповів:

"Найголовніше - це політичне питання, проведення виборів до того моменту, коли будуть виведені російські війська з окупованих територій. Це найголовніше питання. Друге питання перекинулося на Крим, тому що в них є проблематика з водою. Вони хочуть до Мінського процесу додати це питання для того, щоб можна було отримати воду в Крим через наші канали. А вони нам віддадуть наших заручників".

Читайте також: Росія сама визнала участь у війні — політик про Мінські домовленості

Нагадаємо, членкиня української делегації в ТКГ Тетяна Іванова повідомила, що Україна та ОРДЛО працюють над списками для обміну полоненими. За її словами, обмін списками став "маленьким, але істотним кроком", який дає надію на звільнення людей з полону.

Раніше член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що в переговорах щодо Донбасу є передумови для обміну полоненими.

Джерело Україна 24 Теги