Є простий спосіб: Арестович розповів, як вирішити мовне питання в Україні

Прихильникам української мови дуже важливе почуття безпеки, зазначив Арестович

Є простий спосіб: Арестович розповів, як вирішити мовне питання в Україні

Речник української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович в ефірі програми "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" запропонував спосіб вирішити проблему російської та української мов в Україні.

"Кілька років тому в Голландії було серйозне дослідження з проблем української та російської мови в Україні, здійснювали його люди, які добре знають тему постконфліктного врегулювання в Азії, Африці тощо. Вони зібрали в одному приміщенні тих, хто категорично за українську, і тих, хто категорично за російську другу державну, і дали їм можливість сваритися, скільки хочуть", - розповів речник української делегації в ТКГ.

Читайте також: "Не тільки кремлівські чорти нею розмовляють": Ляшко про російську мову в Україні

Арестович пояснив, що вдалося з'ясувати дослідникам:

"Прихильникам української мови дуже важливе почуття безпеки в цьому питанні, для них мова - частина самоідентифікації, російськомовних співгромадян вони сприймають як загрозу і п'яту колону. Російськомовні відчувають себе в Україні людьми другого сорту, це було встановлено психологами. І голландці запропонували просте рішення: українцям треба дати відчуття безпеки, а російськомовним - дати відчуття того, що вони такі самі громадяни".

Раніше відомий журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав три речі, які розколюють Україну.

Джерело Україна 24 Теги