Затримання Протасевича: політолог розповів, як Росія "допомогла" Лукашенку

Євген Магда впевнений, що операцію організувала РФ

Затримання Протасевича: політолог розповів, як Росія "допомогла" Лукашенку

Затримання в Білорусі журналіста Романа Протасевича і його дівчини Софії Сапеги організувала Росія, щоб збільшити ворожнечу між режимом Олександра Лукашенка і країнами Заходу.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" політолог, директор Інституту світової політики Євген Магда, коментуючи інцидент з примусовою посадкою літака Ryanair у Мінську.

"Я вважаю, що ЄС у цьому випадку задіяв такі помітні санкції з тієї причини, що дії білоруської влади поставили під загрозу життя понад 100 пасажирів цього літака. Як би це цинічно не звучало, але доля Протасевича і Сапеги в такій ситуації другорядна. Стосовно них, я вважаю, що Росія організувала цю операцію і продала її Лукашенку з власною метою. Тобто вона запропонувала Лукашенку отримати одного з його публічних головних супротивників. Але так само Росія точно прорахувала, якою буде реакція ЄС і США на дії Білорусі. Тобто у Лукашенка за 25 років при владі сформоване настільки чітке реноме, що ці події стали останньою краплею в чаші терпіння ЄС і США", - вважає Магда.

Читайте також: Переговори Путіна і Лукашенка: озвучено тривожний прогноз для України

Популярні відео

Нагадаємо, в Білорусі 23 травня був примусово посаджений літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, під приводом того, що він може бути замінований. На борту перебував колишній головний редактор опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який внесений Мінськом до списку терористів та оголошений у міжнародний розшук.

24 травня очільники держав та урядів Євросоюзу вирішили заборонити авіакомпаніям із Білорусі використовувати повітряний простір ЄС як для прямих рейсів, так і транзитних. Кабмін України також вирішив припинити авіасполучення з Білоруссю.

Джерело Україна 24 Теги