Можливе посилення путінської Росії — журналіст про проблему президента Франції Макрона

Іван Яковина розповів, чому у Франції є ймовірність перемоги проросійської партії

Можливе посилення путінської Росії — журналіст про проблему президента Франції Макрона

У президента Франції Емманюеля Макрона можуть бути проблеми з перевиборами на президента через проросійську партію — про це заявив міжнародний оглядач Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"Франція зараз повторює той шлях, що і США 2016 року, коли президентом став Трамп. Мені це здається дуже небезпечним, причому не тільки для французів, а й для нас з вами. Річ у тому, що можлива перемога Марін ле Пен означатиме розкол і розпад єдиної Європи, яку ми її знаємо зараз, її ослаблення, і як наслідок — посилення путінської Росії.

Нам це не потрібно, багато французів теж не хочуть такого розвитку подій для своєї батьківщини. Вони кажуть, що потрібно заборонити канал CNEWS (журналісти каналу не соромляться зачіпати найгостріші та спірні для Франції теми, як етнічна злочинність і релігійні відносини в суспільстві) працювати в теперішньому режимі з нинішніми коментаторами й пропагувати сучасні ідеї. Але я вважаю, це було б дуже поганим рішенням. Не треба нічого забороняти. Набагато правильніше й іншим французьким політикам почати серйозну розмову про нелегальну еміграцію та інші проблеми з расовим, релігійним, етнічним підґрунтям", — сказав він.

Читайте також: Журналіст пояснив принципову різницю між Путіним і Лукашенком

Популярні відео

Яковина сподівається, що до виборів ситуація встигне змінитися.

"Такі проблеми сьогодні об'єктивно існують, і виборці, як мені здається, завжди підтримуватимуть тих політиків, хто не боїться цього визнати. На жаль, зараз це проросійська партія Марін ле Пен. Але я сподіваюся, що ситуація в цьому сенсі ближче до виборів зміниться. Навіть Макрон зараз визнає необхідність боротися проти релігійного екстремізму, що процвітає часом серед мігрантів. Чинному президенту Франції потрібно терміново зламати електоральну тенденцію, яка виводить ле Пен в лідери, інакше на виборах 2022 року він дійсно може програти своїй суперниці з ультраправої та проросійської партії", — сказав він.

Раніше заступник міністра закордонних справ Євген Єнін висловився про зустріч президента Росії Володимира Путіна і президента Білорусі Олександра Лукашенка в Сочі.

Джерело Україна 24 Теги