Адекватна відповідь Лукашенку: Тихановська висловилась про санкції проти Білорусі

За словами Світлани Тихановської, режим Лукашенка "засів у своєму бункері"

Адекватна відповідь Лукашенку: Тихановська висловилась про санкції проти Білорусі

Міжнародні санкції проти Білорусі є адекватною відповіддю на політику самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Такий метод впливу на режим допоможе звільненню політв'язнів.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24"  розповіла лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська. 

"По-перше, у нас вже був досвід санкцій у минулому. І в ті роки санкції допомогли зупинити репресії й допомогли політв'язням вийти на волю. Саме така роль санкцій. Це не для того, щоб там, як зараз пропаганда говорить, вбити економіку та інше. Ми за те, щоб Білорусь процвітала. За те, щоб білоруси почувалися безпечно і вільно у своїй країні. Але для того, щоб політв'язнів випустили, ми змогли перейти до етапу діалогу - саме так санкції повинні спрацювати", - заявила вона.

Читайте також: Тихановська заявила про готовність до діалогу з режимом Лукашенка

За словами Тихановської, опозиція спочатку намагалася використовувати "всі дипломатичні методи впливу на режим - через ОБСЄ, через різні структури, через приватних медіаторів".

"Але режим засів, скажімо так, у своєму бункері, все ще вдаючи, що в них сильний лідер, все ще намагаючись насильством змусити білорусів підкорятися. Але, розумієте, зараз очевидно, що міжнародна спільнота дипломатично не може вплинути на режим. Залишаються тільки санкції. І особливо після захоплення літака - слухайте, це адекватна відповідь", - вважає лідерка білоруської опозиції.

Читайте також: Протести не вщухли: Тихановська розповіла, як білоруси протистоять Лукашенку

Нагадаємо, Кабмін України схвалив санкції проти 52 громадян Білорусі й передав свої пропозиції до Ради національної безпеки та оборони, яка прийме остаточне рішення. Санкції хочуть ввести проти тих, хто причетний до фальсифікацій виборів у Білорусі, а також придушення мирних протестів, затримань і тортур, повідомляє пресслужба Кабміну.

До переліку, зокрема, включені старший син Олександра Лукашенка Віктор, глава адміністрації Лукашенка Ігор Сергієнко, прессекретар Наталія Ейсмонт, керівники білоруських правоохоронних органів і чиновники Центрвиборчкому.

Раніше член Координаційної ради білоруської опозиції Андрій Курейчик в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що персональні санкції України проти білоруських чиновників і силовиків повинні бути жорсткими, інакше сенсу вони не матимуть.

"Останнім часом йде ескалація відносин між Україною і Білоруссю в усіх напрямках - і торговому, і політичному, і військовому. Було очікувано, що Україна приєднається до пакета санкцій, які вводяться Євросоюзом", - заявив Курейчик.

Джерело Україна 24 Теги