Україна в Європі, а Росія ні — Орєшкін про реакцію на зустріч Зеленського і Меркель

Політолог Дмитро Орєшкін заявив, що Україна вже перебуває в європейському контексті

Україна в Європі, а Росія ні — Орєшкін про реакцію на зустріч Зеленського і Меркель

Росія намагається ігнорувати зустріч президента України Володимира Зеленського з канцлером Німеччини Ангелою Меркель — про це розповів під час спецмарафону "Київ-Берлін" на телеканалі "Україна 24" російський політолог Дмитро Орєшкін.

"У Росії намагаються цю тему (зустрічі Зеленського і Меркель - ред.) обійти або якось" через губу "коментують. А для України це нормальний животрепетний момент спілкування з Німеччиною. Вже так вийшло, що Україна де-факто перебуває в європейському контексті, це вже єдиний політичний простір, де є різні лідери, різні країни, різні інтереси, різні логіки.

Можу сказати, що буквально сьогодні за реакцією українських ЗМІ та російських можна зрозуміти, де проходить межа. Україна в Європі, а Росія ні. Росія намагається забути про пані Меркель, про Німеччину, про Зеленського", — сказав він.

Читайте також: Зеленському в Німеччині важливо підкреслити лицемірство Путіна - Піонтковський

За словами Орєшкіна, російська преса пише тільки про те, чого хоче президент РФ Володимир Путін.

"Так непомітно-непомітно ми відмігрували в бік Монголії. У нас немає серйозного об'єктивного аналізу відносин Німеччини та України. Наші ЗМІ заглядають в рот одній людині, ви знаєте, як її звати. І цій людині неприємно, що Меркель зустрічається із Зеленським, тому і ЗМІ намагаються запхнути цю тему на другі-треті сторінки. Вони самі зчитують побажання Путіна за висловом його брів", — сказав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в Німеччині повинен обговорити з канцлером Ангелою Меркель посилення ролі Німеччини в Нормандському форматі й в установленні миру на Донбасі, важливість зупинки будівництва газопроводу "Північний потік-2", питання деокупації Криму, енергетичну безпеку, реформування вугільної промисловості, підвищення енергоефективності, а також економічне співробітництво України та Німеччини.

Раніше ексглава МЗС України Костянтин Грищенко розповів, яких заяв можна чекати від німецької сторони. "Я думаю, Меркель буде досить дипломатичною, але може бути й досить відвертою... Від канцлерки Німеччини можна очікувати досить зрозумілого меседжу", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги