Навіщо Путіну референдум – політолог висунув несподівану версію

Перезапуск влади Путіна - це сигнал олігархам, вважає Антон Кучухідзе

Навіщо Путіну референдум – політолог висунув несподівану версію

Президент Росії Володимир Путін використає референдум щодо поправок до конституції РФ, щоб показати олігархам і своєму оточенню, "хто в домі господар".

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.

"Щодо нинішнього референдуму – очевидно, що в Путіна є певне непорозуміння з олігархатом, який виріс при ньому. Саме перезапуск влади - це сигнал олігархам: в мене є тепер підтримка народу, я можу робити те, що вбачаю за важливе тощо", - заявив міжнародник.

Читайте також: Путін намалював собі історичну місію — експрем'єр про великий задум Кремля

За словами експерта, в Україні звикли сприймати владу Росії як єдине ціле, хоча насправді там є багато груп впливу.

"Враховуючи те, що окремі сектори економіки мають значення для глобальної економіки, є група прогресивних, які не хочуть санкцій, тому що окремі галузі, як нафтова, наприклад, втрачають величезні кошти. Тому ці зміни до Конституції - це боротьба, Путін показує, хто в домі господар", - пояснив він.

Також Кучухідзе зауважив, що "які б не були справи у Росії, їхня агресивна політика завжди зберігатиметься".

"Війни Росія не припиняє. Абхазія, Осетія, Придністров’я, Нагірний Карабах - яскраві тому приклади. Це один з механізмів контролю пострадянського простору", - додав він.

Популярні відео

Як відомо, референдум щодо поправок до конституції Росії призначений на 1 липня, але голосувати росіяни можуть вже з 25 червня. Поправки обнуляють президентські терміни Путіна і дозволяють йому залишатися на чолі РФ до 2036 року.

Нагадаємо, раніше російський економіст Сергій Алексашенко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що президент Росії Володимир Путін боїться кольорових революцій.

Джерело Україна 24 Теги