Нормандський саміт у Берліні може відбутися - Резніков назвав умови

Віце-прем'єр з питань окупованих територій також розповів про чергові кроки, передбачені Мінськими домовленостями

Нормандський саміт у Берліні може відбутися - Резніков назвав умови

Віце-прем'єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі каналу "Україна 24" назвав умови, за яких буде можлива зустріч в Нормандському форматі в серпні в Берліні.

"Коли у мене запитали журналісти про можливість саміту в Берліні, я сказав, що це можливо, виходячи з таких міркувань. Лідери Нормандського формату в Парижі 9 грудня минулого року домовилися про певні речі, що зафіксовано в їх комюніке. Це стосується двох нових КПВВ, це розмінування, розведення сил в нових трьох місцях, продовження етапів взаємного звільнення осіб, нормування правових аспектів, які передбачені в пункті 11 комплексу заходів щодо закону про особливий статус, допуск співробітників Червоного хреста до місць утримання осіб", - сказав Резніков.

Читайте також: Є невирішені питання — політолог дав прогноз щодо зустрічі нормандської четвірки

За його словами, "достатньо виконати всі ці речі, про які домовилися лідери Нормандського формату".

"Це абсолютно реально за наявності політичної волі, в тому числі Російської Федерації. Звичайно, мова також йде про режим припинення вогню. Тому я вважаю, що в серпні реально провести наступний саміт, але, звичайно, якщо не буде волі російської сторони, то провести буде складно", - сказав віце-прем'єр.

Популярні відео

Резніков також звернув увагу на чергові кроки, обумовлені Мінськими домовленостями.

"Починається 4-місячний термін можливості відновлення об'єктів інфраструктури в двох потенційних місцях КПВВ в Луганській області. Далі - протягом декількох днів має відбутися обмін документами, який може привести до наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб. Можливо, 14 июля буде засідання групи безпеки ТКГ, яка продовжить обговорення нових локацій розмінування і розгляд питань нових місць для розведення сил", - сказав Резніков.

Нагадаємо, раніше політолог Максим Джигун в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував зустріч в Нормандському форматі, яка може відбутися в серпні.

Джерело Україна 24 Теги