Є запитання щодо іранської ракетної установки — експерт про катастрофу літака МАУ

Експерт розповів, що іранські військові повинні були відразу розгледіти ймовірну ціль

Є запитання щодо іранської ракетної установки — експерт про катастрофу літака МАУ

Іранські військові, які у січні збили український літак, повинні були відразу зрозуміти, що це не ракета. Про це заявив фахівець з міжнародного авіаційного права Володимир Рижий в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Іранська сторона погодилася на зустріч, і я вважаю, що це певний крок на шляху розв'язання питання. Однак я б хотів повернутися до питань фізики. Фахівці, які спостерігали за повітряними цілями, повинні були в перші секунди з'ясувати - літак це чи ракета. Будь-хто, хто знає ази фізики, міг би побачити на локаторі - злітає ця ціль з землі чи повертається на землю. Радіолокаційна система "Тор М-1" може відстежувати 20-25 км", — сказав він.

Читайте також: Нам потрібні три речі: Клімкін про розслідування катастрофи літака МАУ в Ірані

Іранська установка перебувала в місці, де не було ракетних загроз, підкреслив експерт.

"На території Ірану що, є бази США, які знаходяться поблизу? Чи вони знаходяться на відстані 900-1000 км в інших країнах, не буду їх називати? У відкритому доступі є інформація, там видно, де знаходяться авіабази США. Відповіді (на запитання про те, що робила установка в місці, де не було загроз - ред.) тут немає і не може бути. Не було ніякої можливості з'ясувати, що це якась ракета конкретно Сполучених Штатів Америки, нібито це була відповідь на обстріли. Думаю, що наші експерти поставлять запитання", — сказав він.

Раніше заступник міністра закордонних справ Євген Єнін розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", як пройшов перший раунд переговорів з Іраном.

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що здійснював рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові.

Джерело Україна 24 Теги