Лукашенко хотів "засушити" вибори — екскандидат у президенти Білорусі

Кандидати, яких зняли з виборів президента Білорусі, об'єдналися проти Олександра Лукашенка

Лукашенко хотів "засушити" вибори — екскандидат у президенти Білорусі

Лукашенко сам вирішує, кого ЦВК зареєструє на вибори. Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" колишній кандидат на пост президента Білорусі Валерій Цепкало.

"Центрвиборчком є ​​інструментом в руках Лукашенка - він грає в якусь гру перед Заходом, показуючи, що у нього є виборчий процес. Але насправді він сам приймає рішення — кого зареєструвати, кого ні. Він був упевнений в тому, що зможе жінці, домогосподарці, яка не мала ніякого життєвого і практичного, політичного досвіду, просто кинути кістку, віддавши їй невелику частину протестного електорату Сергія Тіхановського (йдеться про дружину опозиціонера Тіхановського Світлану, яка висунулася кандидатом після того, як її чоловіка не зареєстрував ЦВК — ред.). А з електорату, з яким працювали ми з Бабарико (близько 70% тих, хто вагається), він нас зняв", — розповів він.

Читайте також: Люди втомилися боятися Лукашенка - активіст назвав несподівану причину

За словами Цепкало, звичного для Лукашенка сценарію на цих виборах не сталося.

"Він хотів "засушити" ці вибори, як і раніше, але цього разу не вийшло. Не вийшло "засушити" —  в тому сенсі, що з'явилися зовсім несподівані кандидати, в тому числі я, але він усіх зняв. Ми прийняли рішення об'єднатися навколо Світлани (Тіхановської — ред.)", - сказав він.

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі відбудуться вибори президента. Раніше в Білорусі проходили масові мітинги на підтримку опозиційних кандидатів.

14 липня Центрвиборчком Білорусі не зареєстрував Цепкало кандидатом у президенти, мотивуючи тим, що у політика немає необхідних для цього 100 тисяч вірогідних підписів.

Політичний оглядач розповів, чому важливий реальний результат Олександра Лукашенка на виборах.

 
Джерело Україна 24 Теги