Вибухи в Лівані - медик назвав два способи захиститися від отруєння газами

Токсиколог радить відразу ж захистити органи дихання будь-якими підручними засобами

Вибухи в Лівані - медик назвав два способи захиститися від отруєння газами

Т.в.о. директора наукового центру превентивної токсикології Олександр Кравчук в ефірі каналу "Україна 24" розповів про заходи в разі отруєння оксидом азоту та іншими шкідливими газами, які могли виділятися в результаті вибухів у Бейруті напередодні і в інших подібних випадках.

"Найперше потрібно залишити місце, де це відбувається, тому що ми не знаємо концентрації шкідливих газів у повітрі. Деякі з них ви взагалі можете не відчути, і їх дія може проявитися через певний час, через години і навіть добу", - сказав токсиколог.

Читайте також: Кислотні дощі та проблеми з диханням: експерт про наслідки вибухів у Лівані

Друге головне завдання - захистити органи дихання.

"Завдання номер два - будь-яким чином захистити органи дихання. Це може бути тканина, змочена водою, що завгодно, щоб ці гази не потрапили в організм", - сказав Кравчук.

За його словами, способів боротися з отруєнням самостійно не існує.

"Немає таких народних засобів, які дозволили б відразу позбутися симптомів, які можуть розвинутися при вдиханні оксидів азоту. Тому при будь-яких симптомах потрібно отримати кваліфіковану медичну допомогу", - сказав медик.

Читайте также: В МЗС розповіли, чи постраждали українці від вибухів у Бейруті

Нагадаємо, в результаті вибуху в Бейруті станом на ранок середи понад 100 загиблих і 4 тис. постраждалих, вибухом знесло порт і кілька кварталів.

Джерело Україна 24 Теги