Вибори президента Білорусі: як голосують у Києві

Білоруси в Україні голосують на виборах президента на дільниці в посольстві Білорусі

Вибори президента Білорусі: як голосують у Києві

У Києві громадяни Білорусі голосують на виборах президента, журналісти "Україна 24" розповіли подробиці з місця подій. Людей дуже багато, стоїть черга в посольство на вулиці Коцюбинського в центрі столиці. Багато хто скаржиться, що дуже спекотно і вони фізично не можуть вистояти чергу.

Читайте також Вибори в Білорусі — марафон онлайн

Всередину пускають по одному або разом з сім'єю, на другому поверсі чергують два члени виборчої комісії та два спостерігачі. Висить плакат з п'ятьма кандидатами. Посол Білорусі Ігор Сокол розповів, що в однієї людини на голосування йде 5-6 хвилин. На 12 годину дня проголосувало 170-180 осіб, але за сьогодні всього 50-60, решта проголосували на попередніх виборах раніше.

"У нас заготовлено близько 600 бюлетенів, зареєструвалися близько 220 осіб. В цілому ми розіслали 2,5 тисячі запрошень по Україні. Я включав для себе якийсь внутрішній секундомір, на одного виборця йде десь 5-6 хвилин. В першу чергу ми повинні дотримуватися заходів безпеки. Я не думаю, що знадобляться додаткові ресурси, але законодавство передбачає, що ми можемо виготовити додаткові бюлетені", — сказав він.

Читайте також: Білорусь може пройти шлях України — експерт про білоруську економіку після виборів

Також на виході проводять екзит-пол. Поруч з посольством їздять колами дві машини, з однієї доноситься пісня Віктора Цоя "Перемін", з іншої — "Воїни світла" білоруської групи "Брутто". Поки що все проходить спокійно.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбуваються вибори президента.

Раніше журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи готовий президент Білорусі Олександр Лукашенко зробити свого сина Миколу наступником.

Джерело Україна 24 Теги