Ситуація в Білорусі: ексдепутат Держдуми розповів, який сценарій потрібний Путіну

Олександрові Лукашенку зарано пити шампанське і святкувати перемогу, вважає Ілля Пономарьов

Ситуація в Білорусі: ексдепутат Держдуми розповів, який сценарій потрібний Путіну

Президент Росії Володимир Путін використає вибори в Білорусі на свою користь незалежно від того, переможе чинний білоруський лідер Олександр Лукашенко чи програє.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" колишній депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов.

"Поки я не бачу в опозиції лідерства та чіткого плану дій. Я бачу, що більшість громадян, швидше за все, не вірять в цей результат, і багато хто готовий виходити і щось робити. Але для цього потрібні скеровуючі сили, координація. Але це не означає, що Олександр Григорович може пити шампанське", - зазначив Пономарьов.

Читайте також: Вибори президента Білорусі: мітингу в Києві дали пояснення

За його словами, будь-який результат цих виборів "може бути використаний на користь Москви".

"Переможе Лукашенко - він буде ослаблений, міжнародне співтовариство напевно не визнає ці 80%, і з точки зору Путіна він буде більш поступливішим. Переможе опозиція - вона не є прозахідною. Програма Тіхановської зводиться до того, щоб організувати нові і чесні вибори. Там, швидше за все, будуть змагатися панове Бабаріко та Тіхановський. Тіхановський із зовнішньополітичної точки зору нейтральний, а Бабаріко просто співробітник "Газпрому". Тому обидва ці сценарії влаштовують Кремль", - пояснив ексдепутат Держдуми.

Читайте також: Чи визнають вибори на Заході: озвучено прогноз, що чекає на Лукашенка

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Офіційні екзит-поли показали перемогу чинного президента Олександра Лукашенка в першому турі з результатом майже 80%. Прихильники опозиційного кандидата Світлани Тіхановської звинуватили його в масових фальсифікаціях і вийшли на акції протесту, які переросли в сутички з поліцією.

У Верховній Раді України фракції "Слуга народу" і "Європейська солідарність" висловили свою позицію щодо виборів президента Білорусі.