Утримати владу вже не вийде - білоруський політолог про Лукашенка

Президент Білорусі не зможе утримувати надзвичайний стан упродовж тривалого часу, вважає експерт

Утримати владу вже не вийде - білоруський політолог про Лукашенка

Президент Білорусі Олександр Лукашенко навіть у разі придушення протестів опозиції не досидить до кінця свого президентського терміну й залишить пост достроково.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" білоруський політолог Олександр Федута.

"Протести вплинуть на зміну влади у Білорусі. Необов'язково це станеться завтра, але вже очевидно, що утримати владу при такій кількості протестів у такій кількості міст до кінця заявленого президентського терміну Олександр Лукашенко не зможе. Найімовірніше, він деякий час утримає владу й піде достроково", - вважає політолог.

Читайте також: Затримали вже тисячі - білоруський журналіст про ситуацію в країні

За словами експерта, неможливо зберігати надзвичайний або воєнний стан протягом тривалого часу, оскільки це "дуже дороге задоволення".

"Революції відбуваються навколо ідеї, ідея є, і ця ідея - Білорусь без Лукашенка. За 20 років виросло нове покоління, яке втомилося його бачити на чолі держави. Воно поїздило світом, побачило, як живуть інші люди, й не хоче жити у злегка відреставрованому та підфарбованому бараці Радянського Союзу", - зазначив Федута.

Читайте також: Протести у Білорусі: генерал СБУ пояснив, чи допомагає Росія Лукашенку

Нагадаємо, білоруський політолог Віталій Римашевський заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що реальна підтримка на президентських виборах Олександра Лукашенка становить близько 30% замість офіційно оголошених 80%.

Джерело Україна 24 Теги