"На Лукашенка може очікувати доля Каддафі": Яковина назвав єдиний вихід

Журналіст розповів, які наслідки матимуть протести в Білорусі для теперішнього режиму

"На Лукашенка може очікувати доля Каддафі": Яковина назвав єдиний вихід

Журналіст Іван Яковина розповів в ефірі каналу "Україна 24", яке майбутнє може чекати на президента Білорусі Олександра Лукашенка після протестів. Зокрема, він зазначив, що дуже страждає економіка країни.

"Почали забирати свої вклади в білоруських банках. Якщо всі підуть і заберуть свої вклади — білоруська банківська система просто моментально впаде. Якщо при цьому будуть введені ще західні санкції, то режиму Лукашенка просто нічим буде годувати своїх гоблінів, цих людей навіть людьми складно назвати", — сказав він.

Читайте також: Протести в Білорусі набирають нових обертів: журналіст розповів подробиці

Журналіст вважає, що у Лукашенка залишається вельми небагатий вибір дій.

"Зараз ситуація у Лукашенка дуже складна. Не знаю, як він з неї збирається викручуватися. Я б на його місці тікав, тоді отримав би долю Януковича, а якщо він залишиться в Мінську, я боюся, що на нього чекає доля Каддафі (лівійський диктатор, в 2011 році був узятий у полон повстанцями, які влаштували над ним самосуд і жорстоко вбили - Ред.). Вибір за ним", — сказав він.

9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента. Офіційні результати показали перемогу чинного президента Олександра Лукашенка в першому турі з результатом трохи більш ніж 80%. Проте опоненти звинуватили його в масових фальсифікаціях і вийшли на акції протесту, які переросли у сутички з поліцією та масштабні страйки.