Чи введе Путін війська в Білорусь: екссекретар РНБО озвучив прогноз

Зараз Білорусь виглядає занадто слабкою, вважає Олександр Данилюк

Чи введе Путін війська в Білорусь: екссекретар РНБО озвучив прогноз

Президент Росії Володимир Путін скористається протестами в Білорусі для втручання в ситуацію, хоча війська на цьому етапі вводити навряд чи буде.

Такий прогноз озвучив в ефірі телеканалу "Україна 24" екссекретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Данилюк.

Читайте також: Ламають кістки, розкроюють черепи - блогер про затриманих на протестах у Білорусі

Данилюк процитував повідомлення в соцмережах відомої кремлівської пропагандистки Маргарити Симоньян: "Саме час, щоб втрутились "ввічливі люди". Вони знають, як це робити". За його словами, "це такий натяк від пропагандистського каналу, який треба сприймати дуже серйозно".

"1 вересня у Варшаві була історична зустріч чотирьох радників з нацбезпеки чотирьох країн: США, України, Білорусі та Польщі. Ми тоді обговорювали ситуацію в Молдові. І я ініціював зокрема і ризики для Білорусі. Тоді вони були абсолютно очевидні. Ще рік назад був пік обговорення, коли Росія намагалася обговорювати інтеграцію Білорусі. Зараз у них мета не змінилася. Вони просто чекали іншої ситуації. Мені здається, що зараз ситуація для цього дуже сприятлива", - наголосив він.

За словами екссекретаря РНБО, він "не впевнений", чи буде Росія вводити війська на цьому етапі.

"Але якщо дестабілізація продовжуватиметься – для Росії це буде внутрішнім поясненням, чому вона має втручатися в ситуацію в Білорусі. Зараз заслабкою виглядає Білорусь, мене це дуже хвилює. Бо реалізація кремлівського сценарію… Ви розумієте, наскільки кордон з ворожою країною збільшиться – майже вдвічі. Дуже небезпечно", - зазначив Данилюк.

Читайте також: Протести у Білорусі: експерт назвав єдиний спосіб налякати Лукашенка

Нагадаємо, політичний експерт Андрій Шкіль розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", що країни-лідери Євросоюзу розглядають два сценарії дій щодо політичної кризи у Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги