"Ключовий момент для Лукашенка": названа умова для зміни влади в Білорусі

Доля білоруського президента може вирішитися вже завтра

"Ключовий момент для Лукашенка": названа умова для зміни влади в Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко до неділі, 16 серпня, повинен взяти ситуацію в країні в свої руки, інакше його режим почне валитися.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог Олексій Гарань.

"У нього (Лукашенка - ред.) зараз немає необхідної допомоги. У Білорусі показали, що на репресії можуть відповісти, причому ненасильницьким протестом. На завтра запланована велика маніфестація в Мінську - це буде ключовий момент. Якщо Лукашенко до завтра не візьме ситуацію під контроль, його режим може почати валитися, зокрема, і з боку силовиків. А для цього потрібна Росія. Якщо вона відмовить, то тоді силовики точно почнуть не виконувати його накази", - пояснив Гарань.

Читайте також: Чи введе Путін війська в Білорусь: екссекретар РНБО озвучив прогноз

На його думку, Росія "виграє за будь-якого варіанту розвитку подій".

"Легітимність Лукашенка зараз сильно впала, і якщо він залишиться при владі - буде таким слабким, що Росія зможе маніпулювати ним. Якщо дійде до відставки і виборів - то росіяни можуть розіграти свої карти, у них є свої кандидати. Для Росії був би вигідніше м'який варіант, якщо вона підтримає силові розгони - в країні будуть наростати антиросійські гасла, поки їх у Білорусі немає. Але чи піде Росія на нього - не знаю. У Путіна свої таргани в голові, він теж вважає, що західні інспірації, виходять проплачені люди, західна спецагентура", - сказав політолог.

Читайте також: Ми не говоримо про зарплату, ми вирішуємо долю країни - учасник страйку в Білорусі

Нагадаємо, ексдепутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що в Білорусі вже наступного тижня буде нова влада.

Джерело Україна 24 Теги