Потрібні гроші - в Білорусі пояснили звернення Лукашенка до Путіна

Білоруський політолог також допускає, що можлива інтервенція з боку Росії

Потрібні гроші - в Білорусі пояснили звернення Лукашенка до Путіна

Своїм зверненням до президента РФ Володимира Путіна допомогти вирішити проблему з протестами в Білорусі Олександр Лукашенко дав зрозуміти, що потребує фінансів. Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав білоруський політолог Віталій Римашевський.

"Лукашенко насамперед таким чином просить у Путіна фінансової допомоги. Цього разу, на відміну від усіх попередніх виборів, Путін йому де-факто вперше відмовив у фінансовій підтримці. Вони йому виставили умови щодо здачі незалежності перед новим роком, і не знайшлося розуміння. Ні кредитів, ні домовленостей щодо газу не було. Це не допомагало йому проводити вибори, ще й на тлі коронавірусу", - сказав політолог.

Читайте також: "Ключовий момент для Лукашенка": названа умова для зміни влади в Білорусі

Також Римашевський допустив, що Лукашенко таким чином міг попросити про анексію Білорусі.

"Форма, в якій це було озвучено, може також трактуватися як прохання про анексію або про введення інтервенції. Якщо кількість протестуючих буде збільшуватися, ОМОН вже не буде справлятися", - сказав Римашевський.

Читайте також: Він панікує - у "Слузі народу" пояснили слова Лукашенка щодо протестів у Білорусі

15 серпня Олександр Лукашенко заявив, що має намір обговорити ситуацію в країні зі своїм російським колегою Володимиром Путіним, пізніше стало відомо, що він провів з Путіним телефонну розмову.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" колишній претендент на пост президента Білорусі Валерій Цепкало розповів, що в Білорусі сьогодні основні опозиційні політики орієнтуються не на Європу, а на Росію, з прагматичних міркувань.

Джерело Україна 24 Теги