Компроміси з Росією неможливі: політолог дав застереження владі України

Росія відправляє найманців у багато гарячих точок в інших країнах, розповів експерт

Компроміси з Росією неможливі: політолог дав застереження владі України

Росія навмисно створює гарячі точки в сусідніх країнах, у тому числі за допомогою диверсантів. Про це заявив політолог Сергій Таран в ефірі каналу "Україна 24".

"Для Росії такі ось вагнерівці (затримані в Білорусі члени російської приватної військової компанії "Вагнер" — ред.) — це звичний інструмент зовнішньої політики. Вони мають гарячі точки в Білорусі, Молдові, Грузії, Азербайджані. З жодної гарячої точки Росія не прибрала свої війська, бо для неї це інструмент впливу на інші країни", — сказав він.

Читайте також: "Лукашенко зробив вибір": у МЗС України прокоментували видачу вагнерівців Путіну

 

За словами експерта, українська влада повинна розуміти, що з Росією неможливі компроміси.

"І зараз, коли ми чуємо, що українська влада готова домовлятися, йти на якісь компроміси, найбільша небезпека в тому, що українська влада може мати ілюзії, що з Росією можна домовитися. Вела 20 років експансіоністську політику, а тут раптово вирішила передумати з Україною. Не буде цього. Тому, якщо ми хочемо миру, для цього потрібно зміцнювати армію, посилювати санкційний тиск на Росію, мати довгострокову стратегію на вступ до НАТО. Компроміси миру не принесуть", — сказав він.

Нагадаємо, влада Білорусі 29 липня заявила про затримання неподалік від Мінська 33 найманців російської ПВК "Вагнер". Повідомлялося, що близько 200 найманців нібито прибули в країну, щоб дестабілізувати ситуацію під час виборів президента.

14 серпня генпрокуратура РФ оголосила, що 32 найманці, власники російських паспортів, повернулися до Росії. Ще один вагнерівець, котрий має білоруське громадянство, залишився в Білорусі.

Спікер МВС України Артем Шевченко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що затримані в Білорусі найманці ПВК "Вагнер" воювали на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги