"Це початок кінця Лукашенка": американський політик щодо протестів у Білорусі

Ян Бжезінський розповів, про що говорять протести у Білорусі та чим вони закінчаться

"Це початок кінця Лукашенка": американський політик щодо протестів у Білорусі

Протести у Білорусі прокоментував в ефірі телеканалу "Україна 24" Ян Бжезінський, старший аналітик Атлантичної ради, заступник міністра оборони в адміністрації Джорджа Буша-молодшого.

"Це одна з форм прояву демократичної солідарності громадянами Білорусі, які відважно протистоять Лукашенку. По-перше, це демонстрація солідарності, по-друге - здійснення реального тиску на найвищі ешелони білоруської влади режиму Лукашенка. Таким чином люди змушують їх переглянути відносини, можливо, навіть включаючи їх відсторонення від влади. І тоді справжній демократичний уряд може прийти до влади та вести таку політику, яку вимагають білоруси", — сказав він.

Читайте також: Протести у Білорусі небезпечні для Росії — політолог назвав причину

Бжезінський зазначив, що опозиція не вперше підіймається проти Лукашенка, але вперше спостерігається настільки масова й потужна підтримка опозиції.

"Очевидно, що білоруси більше не хочуть Лукашенка при владі. Також ми бачимо, що все більше й більше людей ризикують собою за свободу Білорусі - виходять на вулиці, по них стріляють, але вони продовжують виходити. Навіть якби Лукашенку вдалося зачепитися й залишитися при владі — він вів би політику диктатури. Це початок кінця для Лукашенка", — сказав він.

Раніше політолог розповів про найкращий сценарій розвитку подій для Лукашенка.

Джерело Україна 24 Теги