Лукашенко запізнився з образом зовнішнього ворога — політолог

Експерт розповів, для чого влада Білорусі затіяла військові навчання

Лукашенко запізнився з образом зовнішнього ворога — політолог

Білорусь заявила про початок військових навчань на кордоні з Литвою. Що означає таке рішення, розповів політтехнолог Олег Постернак в ефірі каналу "Україна 24".

"Лукашенко досить пізно включив образ зовнішнього ворога і зовнішньої агресії - під час виборчої кампанії, вона ще не завершена. І сьогодні ми бачимо, що, найімовірніше, перевибори в Білорусі можливі. Образ зовнішнього ворога — називається Польща, Литва, Україна — запізнився, тому що Білоруси розуміють, що ніякого зовнішнього ворога насправді немає. Ніхто ніколи не робив агресивних дій стосовно суверенної Білорусі. Однак потрібно кільком відсоткам виборців сказати, що у нас є ворог", — сказав він.

Читайте також: Лукашенко подав три сигнали — експерт розповів, на що готовий глава Білорусі

Експерт пояснив мету залякування населення.

"Це робиться як технологія для консолідації частини виборців Лукашенка для пояснення подальших дій. Відповідно, всі ці дії — перекидання армії на західні кордони, військові навчання — все включено в програму навантаження виборців страхами та фейками. Путін зараз має всі козирі, і навіть якщо Лукашенко дуже хоче продовжувати бути "батьком", захисником білоруської нації, то найбільша загроза знаходиться якраз на сході", — сказав він.

Читайте також: Можна очікувати ескалації в Білорусі — експерт назвав умову

Нагадаємо, Білорусь з 17 по 20 серпня проведе низку військових навчань поблизу міста Островець біля кордону з Литвою. Раніше Лукашенко розпорядився перекинути повітряно-десантну бригаду з Вітебська в Гродно, на західний кордон держави. 16 серпня він звинуватив НАТО в нарощуванні військової могутності на західних кордонах Білорусі. НАТО спростовує ці звинувачення.

Джерело Україна 24 Теги