У Білорусі противники Лукашенка розділилися на дві частини: чого вони хочуть

Компроміс, запропонований президентом Білорусі, не вирішить політичну кризу

У Білорусі противники Лукашенка розділилися на дві частини: чого вони хочуть

У Білорусі противники президента Олександра Лукашенка розділилися на помірних і радикальних, їхні вимоги до влади мають принципові відмінності.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" білоруський політолог Кирило Озимко, коментуючи протести у Білорусі.

"В опозиції є різні позиції. Більш радикально налаштована частина вважає, що Лукашенко не повинен брати участі в нових виборах, тому що вони не визнають скасування обмежень президентських термінів. У 2004 році в Білорусі пройшов референдум, який скасував обмеження на кількість термінів. Одна особа може займати президентське крісло необмежену кількість разів. Вони це не визнають, і в них умови більш жорсткі - відставка влади й перевибори без Лукашенка", - зазначив політолог.

Читайте також: "Вже б не був при владі": експерт назвав крок, який допоміг Лукашенку

За його словами, більш поміркована частина цілком може допустити участь Лукашенка, але вони хочуть, щоб під час перевиборів процес підрахунку голосів був більш прозорим, "щоб вони як мінімум переконалися, що більшість білорусів підтримує чинну владу".

Читайте також: "Москва не відпустить Білорусь": Чубаров розповів, чим це корисно для України

Озимко допустив, що опозиція в Білорусі цілком може визнати свою поразку на чесних виборах:

"Білоруське громадянське суспільство скучило за реально конкурентними виборами, які проходять за всіма правилами, які визнаються, проходять максимально прозоро. Я думаю, якщо опозиція побачить, що все пройшло реально, їм конкретно показали підрахунок голосів, якщо це побачить суспільство, то цілком".

Експерт додав, що нова конституція Білорусі з обмеженням повноважень президента, яку пообіцяв Лукашенко, не вирішить політичну кризу, оскільки мітингувальники "висунули конкретні вимоги, які полягають у зміні керівництва країни й проведенні нових виборів".

Нагадаємо, 16 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко на мітингу на свою підтримку заявив, що Литва, Латвія, Польща та Україна наказують Білорусі провести нові вибори. В Офісі президента України заперечують ці звинувачення.

Джерело Україна 24 Теги