Слідом за Хабаровськом: Росію сколихнули нові масштабні протести

У Башкирії дійшло до сутичок мітингувальників із силовиками

Слідом за Хабаровськом: Росію сколихнули нові масштабні протести

Росію сколихнула нова масштабна акція протесту. У Башкортостані розгорнулася справжня війна за збереження однієї з туристичних принад регіону – гори Куштау, дійшло до сутичок із силовиками.

Як повідомляє у своєму сюжеті телеканал "Україна 24", гора Куштау є одним з чотирьох шиханів -  багатих на вапняк пагорбів, які вважають найголовнішою туристичною принадою республіки. Сусідню гору Шахтау Башкирська содова компанія (БСК) уже перетворила на кар’єр і тепер збирається взятися і за Каштау. Спалахнуло запекле протистояння.

Читайте також: У Білорусі противники Лукашенка розділилися на дві частини: чого вони хочуть

Місцеві ЗМІ вважають, що уся справа в грошах. Торік очільник Башкирії Радій Хабіров дозволив БСК розробляти Куштау. Адже підприємство – чи не найбільше джерело поповнення місцевої скарбниці. До того ж у 2022 році запаси вапняку на Шахтау закінчаться. Тоді після переорієнтації содової компанії роботу можуть втратити тисячі працівників. БСК отримала від влади дозвіл видобувати корисні копалини на Куштау протягом 20 років.

Захисники шихану поставили на схилах намети. Близько сотні активістів вирішили захищати шихан цілодобово. Протягом двох тижнів, прикриваючись приватною охороною, працівники БСК вирубували на горі дерева, щоб завезти видобувну техніку. Активісти встали на захист Куштау.

Під тиском протестувальників Хабіров здався. Він пообіцяв, що на гору ніхто не зайде, поки не буде знайдено компромісне рішення. Захисники владі не вірять і далі залишаються на Куштау, допоки Радій Хабіров остаточно не заборонить видобувати тут вапняк.

Читайте також: "Техніка йде на Білорусь": експерт розповів, як Росія допомогла Лукашенку

Тим часом у Хабаровську тисячі людей вже шості вихідні поспіль вийшли на вулиці, протестуючи проти арешту колишнього губернатора краю Сергія Фургала, якого прокуратура звинувачує в організації вбивств двох підприємців. Цими вихідними до цієї акції додалася ще одна – на підтримку протестів у Білорусі. У Хабаровському краю проводити мітинги заборонили, аргументуючи це епідемією коронавірусу. Поліція затримала 13 учасників протестів.

Нагадаємо, російська політична аналітикиня Ольга Курносова в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, що протести в Білорусі й російському Хабаровську матимуть серйозні наслідки для всієї РФ.

Джерело Україна 24 Теги