Лукашенко нагородив силовиків: аналітик пояснив мету очільника Білорусі

Білоруський аналітик розповів, навіщо нагородили людей, які розганяли протестуючих

Лукашенко нагородив силовиків: аналітик пояснив мету очільника Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко нагородив силовиків медалями за бездоганну службу. Таку інформацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" аналітик білоруського Інституту стратегічних досліджень Вадим Можейко.

"Факт нагородження зрозумілий: влада намагається консолідувати ту еліту, яка у неї є. І ті силовики, які заплямовані розгоном мирних демонстрантів, будуть довше залишатися лояльною частиною еліти. Зрозуміло, що вони отримали нагороди. А ось сам факт оприлюднення цього списку мені здається провокаційною річчю. Це працюватиме проти влади, тому що зрозуміло, що їх нагородили за розгін демонстрацій. І всі претензії до силовиків в майбутньому прямо з цього списку будуть починатися. В якомусь сенсі, це теж свого роду провокація", — сказав він.

Читайте також: Лукашенко через Путіна здатний на непередбачувані дії — експерт

Експерт розповів, що під час протестів проти фальсифікації виборів силовики навмисно працювали на залякування.

"У моральному сенсі, якщо люди не застосовують силу, нікому не загрожують, кидати світлошумові гранати — це дикість. Але і з юридичної точки зору, коли збираються люди на несанкціоновану акцію, то їм кілька разів кажуть розійтися, а потім починають заарештовувати. Ми бачили, що починаючи з 9-го числа, нічого такого не було, а відразу кидали гранати. Було зрозуміло, що силовики працювали не просто на розгін, а саме, щоб залякати", — сказав він.

Нагадаємо, під час протестів у Білорусі багатьох мітингувальників жорстоко бив ОМОН, а затримані, яких пізніше відпустили, розповідали про жахливі побиття і катування.

Раніше політолог назвав небажаний для Кремля сценарій у Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги