Протести у Білорусі розділили світ на три частини - експерт

У світі ні в кого немає сумнівів, що вибори були сфальсифіковані, але йде дискусія, як реагувати

Протести у Білорусі розділили світ на три частини - експерт

Країни світу внаслідок протестів у Білорусі розділилися на три частини за своєю позицією стосовно президента Олександра Лукашенка.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт з питань міжнародних відносин Олександр Сушко.

Читайте також: "Техніка йде на Білорусь": експерт розповів, як Росія допомогла Лукашенку

За словами експерта, сьогодні у світі ні в кого немає серйозних заперечень того, що білоруські вибори були сфальсифіковані, але точиться дискусія щодо того, як на це реагувати.

"Є країни, насамперед Російська Федерація, яким вигідно, щоб Білоруссю керувала влада, яка не є визнаною у світі, ізольована і не має демократичної легітимності... Разом з Росією виступатимуть декілька країн, які керуються такою самою логікою, або подібною. Це країни переважно недемократичні. Тому попереду розмежування світу на тих - хто визнає, тих - хто не визнає, і тих - хто намагатиметься, так би мовити, "пропетляти" і мати зручну нейтральну позицію", - пояснив він.

Як зазначив Сушко, це не нова ситуація у світі – "є безліч випадків, коли несправедливі та нечесні вибори по-різному тлумачилися різними країнами".

Читайте також: Слідом за Хабаровськом: Росію сколихнули нові масштабні протести

Раніше білоруський політолог Кирило Озимко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що в Білорусі противники президента Олександра Лукашенка розділилися на дві частини.

Джерело Україна 24 Теги