Після протестів у Білорусі багато людей зникли безвісти - названа цифра

Білоруський правозахисник розповів, як звільняють із в'язниць затриманих під час демонстрацій

Після протестів у Білорусі багато людей зникли безвісти - названа цифра

Про процес звільнення затриманих під час протестів у Білорусі розповів білоруський правозахисник Валентин Стефанович в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Є певна кількість людей, які й досі не знайшли своїх близьких. Донедавна це було 92 людини, буквально за останні два дні майже всі затримані під час протестів були звільнені. Залишилося в Мінську шість осіб, з якими працюють слідчі в рамках порушених кримінальних справ.

Сьогодні ми зробили оголошення, щоб люди, які шукають близьких, зверталися до нас. У нас є різні способи пошуку. У нас є інформація про кримінальні справи і їх фігурантів, які перебувають у СІЗО. Вона теж неповна, але за даними Слідчого комітету, це близько 80 осіб", — сказав він.

Читайте також: Лукашенко через Путіна здатний на непередбачувані дії — експерт

Також Стефанович прокоментував нагородження силовиків, які розганяли протести.

"Є інформація, що цей список був підготовлений раніше, і він не пов'язаний з цими подіями. Але час було знайдено дуже "вдалий" для оприлюднення цього списку, і звичайно, всі його сприймають украй негативно на тлі того насильства та інформації про тортури, якою ми володіємо", — сказав він.

Раніше політолог прогнозував, що в протестах в Білорусі проти президента Олександра Лукашенка 18 серпня може настати переломний момент.

Джерело Україна 24 Теги