Для перемоги протестів у Білорусі не вистачає дуже важливої речі - політтехнолог

Проблема протестів у Білорусі не в тому, що лідерів немає - лідери є

Для перемоги протестів у Білорусі не вистачає дуже важливої речі - політтехнолог

Політтехнолог Сергій Гайдай в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чому протестувальники в Білорусі не можуть досягти основної мети – щоб чинний президент Олександр Лукашенко пішов.

«У протестах у Білорусі є все. Не думаю, що проблема, як казали експерти багато днів, в тому, що немає лідерів. Лідери є, їх достатньо. Це і легітимно обрана Світлана Тихановська, і низка інших опозиціонерів. Але не вистачає дуже важливої речі – поки на боці влади силовики, силовий блок, передача влади неможлива. І враховуючи характер Лукашенка, який битиметься, навіть власноручно, до останнього, треба будь-яку революцію розуміти, що, на жаль, ленінський лозунг «Тільки тоді революція може чогось досягти, коли вона може себе захищати». Навіть дивлячись на українську Революцію гідності  - так чи інакше на Майдані виникли загони самооборони, саме вони протистояли силовикам, саме вони стали першими добровольцями, коли вже треба було захищати державу», - заявив експерт.

Читайте також: Після протестів у Білорусі багато людей зникли безвісти — названа цифра

За його словами, не виключено, що білорусам доведеться створювати «свою міліцію або самооборону».

«Я думаю, ні про які плани не можна буде говорити, якщо на бік революції не перейде армія чи якась частина силовиків, чи білорусам доведеться самим створювати свою міліцію, самооборону – тих людей, які візьмуть на себе силову частину, без якої буде неможливо забрати владу в Лукашенка», - наголосив Гайдай.

Читайте також: Лукашенко нагородив силовиків: аналітик пояснив мету очільника Білорусі

Нагадаємо, під час протестів у Білорусі багатьох мітингувальників жорстоко бив ОМОН, а затримані, яких пізніше відпустили, розповідали про жахливі побиття і катування.

Раніше політолог Сергій Гарань в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав небажаний для Кремля сценарій у Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги