"Не хочемо відставки Лукашенка": у Тихановської розповіли про плани

Головне - щоб Верховний суд визнав вибори такими, що не відбулися, вважає опозиція

"Не хочемо відставки Лукашенка": у Тихановської розповіли про плани

Координаційна рада білоруської опозиції не прагне терміново скинути президента Олександра Лукашенка. Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав член Координаційної ради Андрій Єгоров.

"Ми б хотіли діяти відповідно до Конституції і законів республіки, які передбачають, що Верховний суд може ухвалити рішення про те, що вибори у зв'язку з порушеннями не можуть бути визнані такими, що відбулися, і необхідно призначення нових. Ми не прагнемо до безпосереднього встановлення влади Координаційної ради, негайної відставки Лукашенка", - сказав політик.

Читайте також: Лукашенко змінює тактику — експерт про виступ президента на мітингу

За словами Єгорова, "про це можна буде вести переговори, якщо обставини зміняться".

"Поки це питання зміни складу Центральної виборчої комісії, контроль громадськості над проведенням нових виборів і, власне, призначення нових виборів білоруським парламентом. Ми сподіваємося, що Верховний суд, розглядаючи скарги за фактами порушення, це тисячі випадків, піде назустріч народові Білорусі", - сказав Єгоров.

Читайте також: Європа не хоче зачиняти двері перед Лукашенком — політолог

Член Координаційної ради зазначив, що потім можна буде переходити до призначення нових виборів, але "якщо цього не буде зроблено, ситуація ускладниться".

14 серпня Світлана Тихановська оголосила про створення Координаційної ради для мирної передачі влади, 18 серпня відбулася перша прес-конференція ради.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" політтехнолог Сергій Гайдай розповів, чому учасники протесту в Білорусі не можуть досягти головної мети - щоб чинний президент Олександр Лукашенко пішов.

Джерело Україна 24 Теги