Є підтримка з Заходу — політолог про фінансування медіа у Білорусі

Білоруський політолог розповів, чому важливу роль у протестах грає Telegram

Є підтримка з Заходу — політолог про фінансування медіа у Білорусі

Білоруський політолог Кирило Озімко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що лідерами протесту зараз виступають канали в Telegram, які підтримує Захід.

"У білоруських елітах загалом бачать, що якщо не з прямою якоюсь допомогою організовуються якісь протести, то щонайменше там сприймають, що є певна медійна підтримка з країн Заходу, особливо з Євросоюзу — Польщі, Литви. В умовах, коли лідери опозиції, які могли б стати лідерами протесту, але зараз ув'язнені під варту або виїхали за кордон, координаторами протестів виступають Telegram-канали, зокрема найпопулярніший канал NEXTA, у якого вже понад 2 млн передплатників.

Автор цього каналу перебуває в Польщі, і він працював на каналі Belsat, який фінансується польським і британським урядами. Такі події, як допомога опозиційним ЗМІ та партіям, НКО — розцінюються як вплив на білоруську політику ззовні", — сказав він.

Читайте також: "Санкції — питання другорядне": європейці висловилися щодо протестів у Білорусі

При цьому політолог зазначив, що всередині Білорусі мало джерел фінансування опозиції.

"Як правило, великий бізнес намагається не брати участь у політиці взагалі. Якщо і беруть участь, то хіба що на боці влади, а щоб бізнес почав якось підтримувати опозиційні сили — такої практики у Білорусі немає", — сказав він.

Раніше білоруська письменниця Анна Северинець розповіла, чому пішла з Координаційної ради й що там відбувається.

Джерело Україна 24 Теги