"Це не Путін": озвучена несподівана версія отруєння Навального

Ексдепутат Держдуми проаналізував можливі мотиви злочину

"Це не Путін": озвучена несподівана версія отруєння Навального

Отруєння російського опозиціонера Олексія Навального могло стати наслідком його поїздки містами Сибіру та конфлікту з місцевими елітами.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" ексдепутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов. За його словами, президент Росії Володимир Путін несе відповідальність за те, що трапилося, але не віддавав наказ розправитися з опозиціонером.

"Я не повністю виключаю, що могли бути природні причини, але все-таки на 95% ми, на жаль, маємо говорити про свідоме отруєння. Відповідальність за це безумовно несе Кремль, тому що всі ці роки створювалася ситуація, коли були замахи на різних опозиційних лідерів не тільки шляхом отрути, але і шляхом пострілів. Ми пам'ятаємо ситуацію, яка була в Україні з Денисом Вороненковим, ми знаємо про замахи на Нємцова, Литвиненка", - заявив Пономарьов.

Читайте також: Російський політик розповів, що врятувало Навальному життя

Ексдепутат Держдуми також підкреслив, що Кремль "ніколи не карав тих, хто цим займається".

"Завжди, якщо їх прямо не винагороджували, то, як мінімум, захищали. Я не можу сказати, що я дуже сильно вірю, що наказ про це був відданий на рівні Путіна або в принципі на рівні Москви, тому що я не бачу великої кількості раціональних причин, навіщо це могло б бути зроблено. Ходорковський висунув єдину раціональну теорію навіщо: відключити підтримку Білорусі, переключити увагу громадськості на проблему Навального. Але самому Путіну це заважає, бо повертає опозиційні настрої всередину країни", - вважає він.

Пономарьов заявив, що схиляється до більш простої версії отруєння:

"Навальний був з поїздкою сибірськими містами, проанонсував там велике розслідування щодо місцевих еліт, і цілком могло бути, що вони (еліти - ред.) з одного боку злякалися, а з іншого боку місцеві силовики вирішили заробити собі зірочки на погони і проявити таку ініціативу".

Читайте також: Отруєння Навального – озвучено тривожний прогноз щодо його лікування

Російська правозахисниця Зоя Свєтова в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що отруєння Олексія Навального може стати катастрофою для Кремля.

Джерело Україна 24 Теги