"Про це мало хто знає": Марчук розповів, на яких гачках Росія тримає Білорусь

"Росія, коли включиться в підтримку Лукашенка, зробить це не військовими методами"

"Про це мало хто знає": Марчук розповів, на яких гачках Росія тримає Білорусь

Білорусь серйозно залежить від Росії, і про деякі фактори цієї залежності знають не всі. Таку точку зору в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив колишній прем'єр-міністр, ексголова української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську Євген Марчук.

"Росія, коли включиться в підтримку Лукашенка, то не військовими методами. Там буде дуже багато різного роду технологій, тим більше, що є механізми, якими Росія дуже добре тримає Білорусь. Крім того, що там Союзна держава, як відомо, Білорусь, Росія і ще 5 держав СНД входять до так званої ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку або «АнтиНАТО»). Тобто є дві залежності - формалізовані і визнані в світі, є два види можливостей Росії втручатися, в лапках, це буде виглядати як "допомога", в події в Білорусі", - зазначив Марчук.

Читайте також: Чого боїться Лукашенко: експерт оцінив 7 головних міфів про президента Білорусі

За його словами, є ще деякі фактори, про які мало хто знає.

"Росія закінчує будівництво атомної електростанції на півночі Білорусі, за 50 км від Вільнюса. Це до 10 млрд російського кредиту до 2035 року. Мозирський нафтопереробний завод, один з бюджетоутворюючих об'єктів Білорусі - це ж російська нафта. 80% продукції завод продає за межі Білорусі, в тому числі в Україні. Нафта російська, а продукт білоруський ", - підкреслив політик.

Нагадаємо, раніше член Координаційної ради білоруської опозиції Віталій Римашевський заявив в ефірі "України 24", що Лукашенко підштовхує опозицію до радикальних дій, ситуація стає ще небезпечнішою.

Джерело Україна 24 Теги