Росія у Білорусі робить те ж, що в Україні — експерт про інтерес Кремля

Міжнародник розповів, для чого РФ тисне на Білорусь

Росія у Білорусі робить те ж, що в Україні — експерт про інтерес Кремля

Росія хоче протиснути свої економічні інтереси в Білорусі. Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт-міжнародник Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

"Росії важливо зробити те, що вона зробила в Україні з 2007 по 2010 рік — масовий прихід російського бізнесу. В такому форматі як з цим можна спрацювати? Або слабкий Лукашенко, який залишився при владі на крові, і його примушують до миру та інтеграції, або зміна на нового президента, якого не сприймає та ж сама правляча вертикаль, еліти. У цьому випадку пані Тихановська ідеально підходила, тому що йшла без програми, і очікувати лояльності з боку чиновників середньої ланки наївно", — сказав він.

Читайте також: Баланс сил на боці Росії — експерт про реакцію на протести у Білорусі

Експерт розповів, чому для Кремля є небезпечним створення Координаційної ради опозиції.

"При будь-якому з цих варіантів для Росії вкрай важливо і вигідно тиснути на Білорусь з точки зору інтеграції, що вона і намагається витиснути з Лукашенка. Для Росії невигідна поява Координаційної ради, це спроба гри внутрішньобілоруських сил. Варіант, коли білоруси самі домовляться — один з найгірших для Росії", — сказав він.

Раніше експерт-міжнародник розповів, чому Росії потрібна сварка Білорусі із Заходом.

Джерело Україна 24 Теги