Протести в Білорусі: названі хороший та поганий сценарій для Лукашенка

Білоруському лідеру доводиться шукати порозуміння в Кремлі, зазначив Іван Яковина

Протести в Білорусі: названі хороший та поганий сценарій для Лукашенка

Президент Білорусі Олександр Лукашенко сьогодні опинився перед вибором - продати російському лідерові Володимиру Путіну суверенітет своєї країни чи втратити владу.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" журналіст Іван Яковина, коментуючи протести в Білорусі.

"Лукашенку доводиться шукати порозуміння в Кремлі. Золотовалютні резерви Білорусі - приблизно 1,5 млрд доларів. Зовнішній борг - понад 40 млрд доларів, причому більше половини треба віддавати Москві. Грошей на повернення боргів немає. Знову в борг навряд чи хто дасть. Втім, Путін готовий підтримати Лукашенка, але тільки на певних умовах - Лукашенко повинен продати йому Батьківщину", - сказав Яковина.

Читайте також: У Білорусі у противників Лукашенка з'явився новий головний ворог - журналіст

Популярні відео

За словами журналіста, перед Лукашенком відкриваються два шляхи:

"Перший - дуже поганий для нього особисто, але хороший для країни. Лукашенко повинен залишитися без грошей, припинити платити силовикам, позбутися їхньої лояльності і втратити владу. Другий сценарій навпаки - дуже поганий для країни, але рятівний для диктатора. При його реалізації Лукашенко отримає від Москви купу грошей для силового апарату, а також на виплату зарплат іншим білорусам. Це дасть йому шанс на збереження влади. Однак в обмін на цей шанс Лукашенко повинен буде віддати Путіну суверенітет і незалежність своєї країни".

Читайте також: Путін реалізує в Білорусі "український сценарій" - Ілларіонов

Журналіст Іван Яковина в ефірі телеканалу "Україна 24" також розповів, як Олександр Лукашенко втратив єдиний шанс впоратися з протестами в Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги