Росія не залишиться осторонь — експерт про конфлікт Азербайджану та Вірменії

"Необхідне втручання третіх сил, насамперед це Рада безпеки ООН"

Росія не залишиться осторонь — експерт про конфлікт Азербайджану та Вірменії

Азербайджан і Вірменія відновили бойові дії через Нагірний Карабах. Азербайджан оголосив про перехід у наступ по всій лінії фронту. Що може стати результатом нових сутичок, розповів військовий і політичний експерт Юрій Дудкін в ефірі каналу "Україна 24".

"По-перше, це дестабілізація обстановки на Кавказі. По-друге, я вважаю, необхідне втручання третіх сил, насамперед це Рада безпеки ООН, щоб врешті-решт визначити, якими заходами можна локалізувати цей конфлікт хоча б тимчасово, тому що обидві армії добре озброєні, використовують всі види озброєння і на землі, і в повітрі", — сказав він.

Читайте також: Гордон розповів, хто винен у війні Вірменії та Азербайджану

Експерт вважає, що і Росія не буде залишатися осторонь.

"Також я думаю, що це не пройде повз російської сторони, тому що Росія зазвичай є посередником у вирішенні спорів між Азербайджаном і Вірменією. І навіть на європейських форумах азербайджанський і вірменський лідери зустрічалися й вільно розмовляли. Тому діалог, я вважаю, можливий, але необхідне втручання третіх сил, щоб не допустити подальших жертв", — сказав він.

Читайте також: "Показовий момент для України": нардеп про війну Вірменії та Азербайджану

Нагадаємо, 12 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану почалися бої. Баку звинуватив вірменську сторону в порушенні режиму припинення вогню, а Єреван — азербайджанську в перетині кордону.

Нове масштабне загострення почалося в ніч на 27 вересня. Влада Вірменії й так званої Нагірно-Карабаської Республіки оголосила про воєнний стан і загальну мобілізацію, тоді як Азербайджан оголосив про наступ по всій лінії фронту в Нагірному Карабасі.

Нагірний Карабах, в якому проживало багато вірмен, в радянські часи входив до складу Азербайджанської РСР. В кінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревану взяли Нагірний Карабах під свій контроль. З того часу триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Джерело Україна 24 Теги