Потрібні нові вибори в Білорусі — політолог розповів про план опозиції

Політолог розповів, в якому статусі зараз Світлана Тихановська та як опозиція хоче провести вибори

Потрібні нові вибори в Білорусі — політолог розповів про план опозиції

Суперниця Олександра Лукашенка на виборах президента Білорусі Світлана Тихановська зустрілася з президентом Франції Емманюелем Макроном, при тому що у неї немає офіційного статусу президента Білорусі. Цю зустріч прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" білоруський політолог Кирило Озимко.

"У Білорусі конкретно ті, хто голосував за Світлану Тихановську і не довіряє офіційним результатам виборів, визнають її президентом. Хоча зрозуміло, що прямих доказів її перемоги на конкретних дільницях немає і навряд чи зараз їх можна виявити. Тому опозиція і каже, що якщо вдасться вплинути на ситуацію, а в ідеалі взяти владу у свої руки, вони відразу проведуть нові вибори", — сказав він.

Читайте також: Для Лукашенка виникла нова загроза — політолог про протести в Білорусі

Також політолог розповів, якими мають бути нові вибори президента Білорусі та чи може Лукашенко брати в них участь.

"Я думаю, що якщо Лукашенко проводитиме нові вибори, то він намагатиметься провести їх за своїми методами, які опозиція не визнає. Тому опозиція намагається провести нові вибори за новими правилами. У виборчих комісіях повинні бути представники як владної вертикалі, так і опозиції. Другий момент — це спостерігачі як від владних, так і від опозиційних організацій. Ще прозорі скриньки ...

Опозиція каже, що вона за те, щоб була повернута конституція 1994 року, де йдеться про те, що одна людина не може бути президентом понад два терміни", — сказав він.

Раніше економіст Ярослав Романчук розповів, як протести вплинули на економіку Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги