Вакцина від коронавіруса може виявитися неефективною - медик пояснила причини

Професор медицини вважає, що розробка вакцини - у віддаленій перспективі

Вакцина від коронавіруса може виявитися неефективною - медик пояснила причини

Професор кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця Оксана Виговська пояснила, чому вакцина від коронавіруса, яка розробляється, може виявитися неефективною.

Про це вона сказала в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми не знаємо, наскільки штам вірусу встигне мутувати на той час, коли з'явиться вакцина. Особливість коронавіруса полягає в тому, що штами мутагенні, і сироватка, яка входить в вакцину, може виявитися неефективною", - сказала вона.

На думку Виговської, сама вакцина з'явиться ще не скоро.

"Повинні пройти певні етапи клінічних досліджень. В Америці є близько десятка добровольців - тобто вже йде друга фаза досліджень. Для того, щоб вакцина стала доступною, повинна пройти друга фаза, добровольців потрібно не 10, а сотня, і у всіх цих людей треба перевірити рівень захисного титру антитіл і подивитися, наскільки він стійкий. Мінімум ці дослідження йдуть близько півроку. Треба розуміти, що перспектива є, але перспектива віддалена", - сказала професор.

Нагадаємо, директор Центру громадського здоров'я МОЗ Ігор Кузін прогнозує, що вакцина від коронавірусу буде розроблена не раніше осені, і її розробка ускладнюється тим, що людина, яка перехворіла коронавірусною хворобою, може захворіти повторно.

Теги