ЄС ввів санкції проти Білорусі — експертка розповіла про реакцію Лукашенка

Юлія Осмоловська розповіла, чи зможе Захід вплинути на владу Білорусі

ЄС ввів санкції проти Білорусі — експертка розповіла про реакцію Лукашенка

Білорусь вводить санкції проти ЄС у відповідь на санкції з боку Європейського Союзу. На що розраховує білоруська влада, розповіла в ефірі каналу "Україна 24" експертка-міжнародниця Юлія Осмоловська.

"Це нормальний крок у відповідь, оскільки Лукашенко керується принципом взаємності, як і Україна. У цьому випадку у мене є сумніви, наскільки санкції Європейського Союзу здатні змінити політичну картину в Білорусі, враховуючи те, що сам Лукашенко вже звик до санкцій з боку ЄС за стільки років, до протестів теж.

Чи можна розглядати санкції як механізм примусу Лукашенка змінити свою поведінку? Абсолютно ні. Тому я вважаю, що реакція Заходу досить млява. Потрібно шукати ті речі, які зможуть істотно вплинути на Лукашенка", — сказала вона.

Читайте також: Потрібні нові вибори в Білорусі — політолог розповів про план опозиції

За словами експертки, зараз президент Білорусі не йде на контакт з опозицією.

"Зараз ми чуємо заяви деяких лідерів та їхні ідеалістичні очікування, що їм вдасться умовити Путіна, щоб той умовив Лукашенка погодитися хоч на якийсь діалог з опозицією. Сам же Лукашенко каже, що ніякого діалогу з протестувальниками не буде", — сказала вона.

Раніше білоруський політолог Петро Рудковський заявив, що для Олександра Лукашенка після інавгурації виникла нова загроза.

Джерело Україна 24 Теги