Система стримувань агресії не працює — експрем'єр про ситуацію в Нагірному Карабасі

Володимир Гройсман розповів, як потрібно вирішувати міжнародні конфлікти

Система стримувань агресії не працює — експрем'єр про ситуацію в Нагірному Карабасі

У конфлікту в Нагірному Карабаху немає військового вирішення. Про це заявив експрем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі каналу "Україна 24".

"Дуже шкода, що гинуть люди – цивільні та військові. Перше питання, яке сьогодні стоїть – зупинити війну, обстріли та знайти розуміння в тому, яким чином можна вирішити цей конфлікт. На сьогодні у нас немає механізмів вирішення таких конфліктів. Я глибоко переконаний в тому, що у випадку Азербайджану та Вірменії немає військового вирішення.

Це має бути політико-правове рішення, яким чином цю проблему розв'язати. Але коли я бачу мляві заяви світових лідерів, що "ми закликаємо" тощо, це говорить про те, що в глобальному світі система стримування агресії, військових нападів не працює, або працює неефективно", — сказав він. 

Читайте також: Загострення в Нагірному Карабаху — подробиці від Азербайджану та Вірменії

Гройсман зазначив, що усі конфлікти потрібно вирішувати повністю та остаточно.

"Я хотів би підтримати позицію міністра закордонних справ Кулеби. Він сказав дуже правильно: немає заморожених конфліктів. Це величезна рана. Давайте подивимось на інші країни: Нагірний Карабах, Придністров’я, Абхазія, Південна Осетія, Україна… Тобто немає механізмів розв'язання проблем в глобальному світі. Тут потрібне серйозне світове лідерство. І поки ми чекаємо, на превеликий жаль люди гинуть", — сказав він.

Читайте також: Російські журналісти потрапили під обстріл в Карабасі — подробиці

Нагадаємо, 12 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану почалися бої. Баку звинуватив вірменську сторону в порушенні режиму припинення вогню, а Єреван - азербайджанську в перетині кордону.

Нове масштабне загострення почалося в ніч на 27 вересня. Влада Вірменії й так званої Нагірно-Карабаської Республіки оголосила про воєнний стан і загальну мобілізацію, тоді як Азербайджан оголосив про наступ по всій лінії фронту в Нагірному Карабасі.

Нагірний Карабах, в якому проживало багато вірмен, у радянські часи входив до складу Азербайджанської РСР. В кінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревану взяли Нагірний Карабах під свій контроль. З того часу триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Джерело Україна 24 Теги