Про переговори зараз не може бути й мови — посли Азербайджану та Вірменії

Сторони в конфлікті через Нагірний Карабах висунули одна одній свої умови

Про переговори зараз не може бути й мови — посли Азербайджану та Вірменії

Мирні переговори щодо ситуації з Нагірним Карабахом можуть відбутися тільки за однієї умови, заявила в ефірі каналу "Україна 24" посол Азербайджану в Україні Ельміра Ахундова.

"Ми 26 років були віддані духу переговорів, ми практично погоджувалися з різними планами врегулювання, поки прем'єр-міністр Вірменії та його команда своїми провокаціями не поставили на них хрест. Початок мирних переговорів може бути тільки після звільнення наших окупованих територій. Про це не раз говорив наш президент.

Це війна з окупаційними силами. Як тільки вони залишать нашу територію — ми будемо готові сісти за стіл переговорів без будь-яких передумов. Зараз ні про які переговори не може бути й мови", — сказала вона.

Читайте також: Система стримувань агресії не працює — експрем'єр про ситуацію в Нагірному Карабасі

Своєю чергою, посол Вірменії в Україні Тигран Сейранян заявив, що Азербайджан не відповідає на пропозицію Вірменії.

"Наш прем'єр-міністр ще на початку цього року висунув формулу переговорів, що остаточне рішення має бути погоджене, з ним мають бути згодні народи Азербайджану, Нагірного Карабаху і Республіки Вірменія, але, на жаль, з азербайджанської сторони не було аналогічної відповіді на наші пропозиції.

Так що, про які переговори зараз можна говорити, коли була здійснена, вже тиждень, чергова провокація. Вже понад тиждень триває справжня війна. Коли азербайджанська сторона говорить про широку автономію — широку автономію не пропонують, бомблячи населені пункти та мирних жителів", — сказав він.

Читайте також: Загострення в Нагірному Карабасі — подробиці від Азербайджану та Вірменії

Нагадаємо, 12 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану почалися бої. Баку звинуватив вірменську сторону в порушенні режиму припинення вогню, а Єреван - азербайджанську в перетині кордону.

Нове масштабне загострення почалося в ніч на 27 вересня. Влада Вірменії й так званої Нагірно-Карабаської Республіки оголосила про воєнний стан і загальну мобілізацію, тоді як Азербайджан оголосив про наступ по всій лінії фронту в Нагірному Карабасі.

Нагірний Карабах, в якому проживало багато вірмен, у радянські часи входив до складу Азербайджанської РСР. В кінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. З того часу триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Джерело Україна 24 Теги