Революція в Киргизстані: політолог пояснив причини протесту

Ігор Семиволос розповів, що відбувається у столиці Киргизстану Бішкеку

Революція в Киргизстані: політолог пояснив причини протесту

У Киргизстані спалахнули протести проти результатів парламентських виборів. Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. Зокрема, він відповів на запитання, чи характерна для країни клановість.

"Це не тільки для Киргизстану характерно – клановість взагалі характерна для політики в пострадянських країнах, де якщо не клани, то олігархи формують політичні списки. Просто в Центральній Азії олігархи та керівники кланів – це приблизно одне й те саме", — сказав він.

Читайте також: Путін у дуже складній ситуації – відомий політолог про війну в Нагірному Карабасі

За словами експерта, протести відбуваються через дії поліції.

"Зараз відбуваються заворушення, спонтанний протест, який викликаний діями поліції, яка спробувала розігнати людей. Треба протест якимось чином кудись направляти, тим більше, що серед протестувальників був помітний син Атамбаєва, відповідно, він і його група могли спрямувати якусь кількість протестувальників саме на звільнення колишнього президента. В цьому випадку немає нічого дивного", — сказав він. 

Читайте також: У Білорусі силовики звільняються з роботи — в опозиції назвали причини

Нагадаємо, у Киргизстані 5 жовтня відбулися масові акції протесту проти результатів парламентських виборів, поліція розганяла демонстрантів світлошумовими гранатами та сльозогінним газом. Протестувальники захопили будівлю парламенту і звільнили колишнього президента Алмазбека Атамбаєва з СІЗО Держкомітету нацбезпеки. 6 жовтня стало відомо, що ЦВК скасувала результати виборів.

Джерело Україна 24 Теги