Протести в Киргизстані - експерт пояснив різницю з Білоруссю

Богдан Петренко розповів про особливості заворушень у Бішкеку

Протести в Киргизстані - експерт пояснив різницю з Білоруссю

У столиці Киргизстану Бішкеку почалися сутички, чути постріли та вибухи. Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" заступник директора Інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

"Я чув порівняння ситуації в Киргизстані з Білоруссю, але, думаю, що це недоречно. Ми говоримо про зовсім різні режими та про зовсім різні культури. У Білорусі не було зміни влади, а в Киргизстані відбулася вже третя революція. І політична система підв'язана під те, що революції в цілому відбуваються", — сказав він.

Читайте також: Люди готуються зустрічати мародерів - киргизький активіст про події в Бішкеку

За словами експерта, політична еліта країни готова швидко реагувати на події.

"Останній раз сталася, по суті, (мирна - ред.) передача влади, тому що новий президент був спадкоємцем попереднього президента Атамбаєва. А вже потім почав його переслідувати, мабуть, будучи вірним традиції, за якою без насильства не буває зміни влади. Реакція киргизької влади продемонструвала, що в революцію вірять не тільки маси, а й політична еліта. Вони готові до того, що можуть бути зроблені будь-які насильницькі дії, тому реагують дуже швидко", — сказав він.

Читайте також: Все переходить у насильство й хаос — журналістка про протести в Киргизстані

Нагадаємо, в Киргизстані 5 жовтня пройшли масові акції протесту проти результатів парламентських виборів, поліція розганяла демонстрантів світлошумовими гранатами та сльозогінним газом. Протестувальники захопили будівлю парламенту і звільнили колишнього президента Алмазбека Атамбаєва з СІЗО Держкомітету нацбезпеки. 6 жовтня стало відомо, що ЦВК скасувала результати виборів.

 
Джерело Україна 24 Теги