Дядьку, ти тут вже не головний - політолог про роль Путіна на Кавказі

У президента РФ у ситуації з Нагірним Карабахом зв'язані руки, вважає Дмитро Орєшкін

Дядьку, ти тут вже не головний - політолог про роль Путіна на Кавказі

Президент Росії Володимир Путін намагається брати участь у врегулюванні конфлікту в Нагірному Карабасі, однак його можливості сильно обмежені.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів російський політолог Дмитро Орєшкін, коментуючи переговори глав МЗС Вірменії та Азербайджану в Москві.

"У Путіна руки зв'язані. У нього вузький коридор можливостей, він не може увійти в Закавказзя і встати твердою п'ятою на захист вірменських одновірців, як було традиційно для Російської імперії. На відміну від Туреччини, яка рішуче входить. І в цьому у Росії велика слабина, тому що Путін закликає до миру, а йому кажуть: слухай, дядьку, не до тебе зараз, у нас тут свої відносини, досить складні. Ну так, ми надішлемо до тебе міністрів закордонних справ з поваги, але ти тут вже не найголовніший, і пора б тобі до цього звикнути. Мені здається, ситуація ось така", - розповів Орєшкін.

Читайте також: "Ненависть зі старозавітних часів": журналіст про поїздку до Нагірного Карабаху

За словами політолога, Путін не міг не брати участь у спробах врегулювання конфлікту, "такого допустити не можна було".

"Чому він не зробив цього раніше - складно було посадити сторони за стіл переговорів. А сам він не бере участі тому, що розуміє, що результатів не буде. У кращому випадку, результатом буде короткострокове перемир'я, щоб вивезти тіла", - пояснив він.

Читайте також: Війна у Карабасі: Кисельов розповів, що думають у США, ЄС та Росії

Нагадаємо, що 9 жовтня міністри закордонних справ Азербайджану і Вірменії прибули в Москву на консультації на запрошення президента Росії Володимира Путіна. Путін також закликав Баку і Єреван припинити бої, щоб обмінятися тілами загиблих і полоненими.

Раніше депутат Національних зборів Вірменії Мікаел Золян в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив слова прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна про готовність до поступок заради врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі.

 
Джерело Україна 24 Теги