Це тривожний дзвінок — журналіст про ситуацію в Киргизстані після протестів

Журналіст із Бішкека розповів про порушення під час призначення в.о. прем'єра і про ситуацію з виборами

Це тривожний дзвінок — журналіст про ситуацію в Киргизстані після протестів

У Киргизстані призначили в.о. прем'єра з порушенням процедури. Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів журналіст з Бішкека Рустам Халімов.

"Ситуація в місті спокійна, ніяких заворушень немає. Все найголовніше сталося вчора - Садира Жапарова призначили виконувачем обов'язків прем'єр-міністра. Наскільки нам відомо, були порушені правила, тому що не було дотримано кворум депутатів. Їх мало бути 61, а було близько 40, решта передали довіреності, чого робити не можна.

З'явилися повідомлення, що депутати, які не були присутні, готові подати до суду, а президент не підписав указ про призначення. Ми не знаємо, де знаходиться президент, востаннє його прессекретарка заявила, що він у Бішкеку, але він покинув резиденцію нібито вранці 6 жовтня", — сказав він.

Читайте також: Протести в Киргизстані: парламент готує радикальне рішення проти опозиції

Халімов назвав основну проблему на теперішній момент.

"Зараз головна небезпека в тому, що влада робитиме з виборами, чи призначать повторні. Вчора один з лідерів партії, яка перемогла на виборах, що відбулися 4 жовтня, заявив, що вибори пройшли нормально, це тривожний дзвінок. Поки незрозуміло, чи будуть проводити повторні вибори", — сказав він.

Читайте також: У Киргизстані йде боротьба проти "миттєвої революції" — експерт про протести

Нагадаємо, парламентські вибори в Киргизстані відбулися 4 жовтня. За попередніми підсумками, прохідний бар'єр подолали 4 партії з 16. Три з цих партій ЗМІ пов'язують з чинним президентом Киргизстану Сооронбаєм Жеенбековим.

Опозиційні партії, які не потрапили до парламенту, відмовилися визнати результати виборів і вивели своїх прихильників на вулиці. Демонстранти розгромили й підпалили будівлю парламенту. У результаті центрвиборчком визнав підсумки виборів недійсними.

 
Джерело Україна 24 Теги