У Киргизстані почалася анархія — публіцист про наслідки протестів

У президента Киргизстану немає реальної влади, а спікер подав у відставку

У Киргизстані почалася анархія — публіцист про наслідки протестів

У Киргизстані після протестів через результати парламентських виборів запанувала анархія, заявив публіцист Мусуркул Кабилбеков в ефірі каналу "Україна 24".

"Складна ситуація, і з великою натяжкою можна сказати, що начебто визначився центр влади, який ми повинні сприймати як легітимний — це прем'єр-міністр Садир Жапаров. Президент присутній, але незрозуміло де знаходиться. Він ввів надзвичайний стан, але всі розуміють, що реальної влади у нього немає, і він ні на що в країні не впливає. Зараз він сам знаходиться в становищі мало не заручника. Спікер парламенту в країні теж нічого не вирішує - старий спікер подав у відставку, новий, якого обрали поспіхом, теж подав у відставку. Без будь-якої натяжки ситуацію можна назвати анархією", — сказав він.

Читайте також: Протести в Киргизстані: парламент готує радикальне рішення проти опозиції

За словами Кабилбекова, нового прем'єра багато хто вважає незаконно призначеним.

"Скрізь йде боротьба за крісла, виганяють стару адміністрацію, влада натовпу. Жапаров обіцяє все повернути в правове річище й встановити тверду державну владу. Чи вийде — питання, залежить від консенсусу в суспільстві, багато його вважають нелегітимним, у нього хитке становище. У Бішкеку ситуація спокійна, виявилася нова сила, городяни об'єдналися в дружини й все охороняють", — сказав він.

Читайте також: Криваві сутички й війська на вулицях: нові подробиці протестів у Киргизстані

Нагадаємо, парламентські вибори в Киргизстані відбулися 4 жовтня. За попередніми підсумками, прохідний бар'єр подолали 4 партії з 16. Три з цих партій ЗМІ пов'язують з чинним президентом Киргизстану Сооронбаєм Жеенбековим.

Опозиційні партії, які не потрапили до парламенту, відмовилися визнати результати виборів і вивели своїх прихильників на вулиці. Демонстранти розгромили й підпалили будівлю парламенту. У результаті центрвиборчком визнав підсумки виборів недійсними.

Джерело Україна 24 Теги