В Єгипті акула напала на туристів з України: подробиці кривавого інциденту

Серед постраждалих - 12-річна дитина, за її життя борються лікарі

В Єгипті акула напала на туристів з України: подробиці кривавого інциденту

В Єгипті на популярному курорті Шарм-ель-Шейх акула напала на українських туристів. Жінка з 12- річним сином пірнали в масках на території одного із заповідників, коли на них накинувся хижак. Нині вони у лікарні, постраждав також інструктор, що їх супроводжував.

Як повідомляє в своєму сюжеті телеканал "Україна 24", одна з популярних туристичних розваг у Єгипті – занурення з маскою. Відпочивальники спускаються під воду, аби зблизька роздивитись рифи. Під час такого підводного плавання на сім’ю туристів з України, матір та сина, напала акула. 12-річному хлопцю хижак пошматував руку, її довелося ампутувати. Сім’я перебуває в лікарні. Стан жінки стабільний, а дитина в реанімації. Нині за життя хлопчика борються лікарі, попереду в нього ще одна операція. 

Читайте також: Скандал в аеропорту "Бориспіль": десятки туристів не пустили в ОАЕ

Занурення з аквалангом для дайверів, які не мають дозволу на такі підводні екскурсії навколо Синайського півострова, заборонені. Туроператор, в якого сім’я придбала путівку, стверджує – такої послуги не продавав.

Спочатку туристи звернулися до гіда в готелі щодо придбання такої екскурсії. Їм відмовили та попередили, що уряд Єгипту заборонив дайвінг із плавальних засобів. Після цього туристи вирішили придбати таку послугу в третіх осіб поза межами готелю, в якому відпочивали.

Як розповів телеканалу "Україна 24" інструктор з дайвінгу Сергій Бойко, зазвичай акули просто так на людей не нападають. Частіше винні самі туристи, бо нехтують попередженнями і підгодовують риб, аби ті підпливали ближче.

"Якщо говорити про напади акул, то це взагалі в світі дуже рідко трапляється. Люди не входять в раціон їжі акул. Можливо, пов’язано з тим, що підгодовували риб, можливо, акул, і це призвело до такої трагедії", - зазначив Бойко.

Витрати на лікування взяв на себе уряд Єгипту. І хоча підводне плавання не належить до страхових випадків, грошима допоможе і українська страхова компанія. В Єгипті зараз з’ясовують деталі трагедії, опитують свідків.

Читайте також: Куди українці літають на відпочинок: названі популярні у туристів країни

Українська дипломатична установа в Єгипті тримає справу на контролі та підтримує постійний зв’язок з рідними потерпілих, адміністрацією медичного закладу та українським туроператором, послугами якого користувалися постраждалі.

У турфірмі, яка відправляла відпочивальників до Єгипту, заявили, що українців повернуть додому, щойно дозволять лікарі. Всіх інших туристів закликали уважно читати правила перебування в країні під час відпочинку.

Раніше головний редактор національного туристичного порталу Андрій Тичина в ефірі телеканалу "Україна 24" спрогнозував розквіт внутрішнього туризму в Україні.

Джерело Україна 24 Теги