"Є смерті від розстрілів" - білоруський політик розповів про застосування міліцією зброї

Про точну кількість жертв можна буде дізнатися лише після відходу Лукашенка, вважає опозиціонер

"Є смерті від розстрілів" - білоруський політик розповів про застосування міліцією зброї

У Білорусі почалася нова хвиля протестів проти президента Олександра Лукашенка, міліція проводить масштабні затримання учасників опозиційних мітингів. 16 жовтня МВС пообіцяло "гуманно застосовувати вогнепальну зброю" в разі активного опору. Разом з тим зброя застосовується силовиками з самого початку протестів.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів білоруський опозиціонер Віталій Римашевський.

"Зброя використовувалася з самого початку придушення мирних протестів, з 9 серпня. Там були брутальні розгони, були навіть убиті люди, і жодну кримінальну справу, на жаль, не було заведено проти силовиків. Зате у нас вже є близько 500 кримінальних справ проти мирних демонстрантів. Постійно триває використання бойової зброї", - сказав політик.

Читайте також: "Відповідь Лукашенку і Путіну": нові подробиці про народний ультиматум у Білорусі

Римашевський звернув увагу на те, що гумові кулі можуть заподіяти істотної шкоди.

"У принципі, навіть якщо гумовими кулями стріляти в упор, особливо в неприкриті частини тіла, можна покалічити або вбити людину. Є вже смерті від розстрілів, є численні факти того, як кидають світлошумові гранати, калічать людей. Думаю, точне число жертв дізнаємося після того, як Олександр Лукашенко піде від влади", - сказав Римашевський.

Читайте також: Учасникам протестів у Білорусі виплачують компенсації — опозиціонер назвав суми

Опозиціонер зазначив, що облік постраждалих складно вести, бо люди офіційно не звертаються до лікарів.

"Багато з людей, які постраждали під час останніх демонстрацій, бояться звертатися до медиків, тому що там чергує міліція, їхні дані будуть записані, і їм можуть пред'явити звинувачення у кримінальних або адміністративних справах", - сказав політик.

Також Римашевський зазначив, що "Лукашенко постійно погрожує її (зброю - ред.) використовувати надалі".

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" посол України в Білорусі Ігор Кизим розповів, що влада Білорусі на тлі протестів все частіше відмовляє у в'їзді громадянам України через побоювання, що вони приєднаються до акцій опозиції.

Джерело Україна 24 Теги